Blog

Co wchodzi w zakres obsługi informatycznej firm?

Kwiecień 1, 2021

W dzisiejszych czasach komputery stanowią nieodłączny element pracy niemal dla każdej firmy. Jeśli nawet świadczymy usługi związane z pracą fizyczną, to musimy posiadać choć jeden komputer, aby wystawiać faktury i przygotowywać oferty.

Więcej

Jak wygląda naprawa komputera po zalaniu?

Luty 16, 2021

Zalanie laptopa to niestety nierzadki problem. Jednak dzięki odpowiedniemu postępowaniu, można ograniczyć zakres uszkodzeń i uratować sprzęt. Co więc zrobić w takiej sytuacji, a czego nie robić?

Więcej

Jak prawidłowo ładować baterię w laptopie?

Grudzień 1, 2020

Obsługa komputera to dziś umiejętność, którą posiadają prawie wszystkie dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Wszechobecna informatyka, cyfryzacja codziennego życia sprawia, że z pokolenia na pokolenie coraz więcej małych dzieci, a już z pewnością młodzieży szkolnej nie trzeba tłumaczyć, na czym polega, jak powinna przebiegać właściwa eksploatacja laptopa.

Więcej

Jak odzyskać utracone dane z komputera?

Październik 30, 2020

Przyczyny utraty danych zapisanych na komputerze potrafią być bardzo różne. Usunięcie plików może wynikać z nieostrożności bądź niewłaściwych decyzji użytkownika, ale może też zostać spowodowane czynnikami niezależnymi od osoby korzystającej z komputera. Jeśli chodzi o te pierwsze sytuacje, może zdarzyć się chociażby tak, iż użytkownik pochopnie bądź przypadkowo usunie dany plik, a po jakimś czasie zorientuje się, że jednak był mu on potrzebny.

Więcej

Jak naprawić układ zasilania w komputerze?

Październik 29, 2020

Układ zasilania to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy element komputera przenośnego, czyli laptopa. Dlaczego jest on tak istotny? Dlatego, że jeśli nie działa prawidłowo, uniemożliwia funkcjonowanie wszystkich pozostałych układów. Muszą one przecież skądś czerpać energię, a dostarcza jej właśnie układ zasilania. Niestety, zdarza się, że układ zasilania, tak jak i pozostałe układy komputera, ulega awarii. Jako że rola układu zasilania jest niezwykle istota, jego uszkodzenie stanowi duży problem, gdyż uniemożliwia korzystanie z komputera.

Więcej