Tworzenie strony internetowej firmy – o czym warto pamiętać?

Luty 15, 2022

Dziś praktycznie każde przedsiębiorstwo potrzebuje strony internetowej. To jak będzie ona wyglądała, zależy od specyfiki firmy. Istnieje jednak zestaw ogólnych standardów, które spełnia każda dobra strona www. Przedstawiamy listę 5 elementów, o których warto pamiętać, zabierając się do tworzenia strony firmowej.

  1. Cel strony www

Zastanów się, do czego ma służyć twoja strona. Czy chcesz, aby była tylko wizytówką umożliwiającą kontakt z Tobą, czy jej zadaniem będzie aktywne zdobywanie nowych klientów, rekrutacja,  budowa wizerunku lub sprzedaż?

  1. Intuicyjna nawigacja

Jasne opisanie tego, gdzie i jakie informacje można znaleźć na stronie, jest kluczem do jej sukcesu. Stwórz podstrony takie jak zespół, kontakt, FAQ, oferta, sklep i jasno je opisz.

  1. Dobra treść

Opowiedz jak możesz pomóc klientom i zaakcentuj czym się wyróżniasz na tle konkurencji.  Zrób to za pomocą krótkich, konkretnych komunikatów, używając jak najwięcej grafik i zdjęć. Skuteczne jest używanie równoważników zdań, list i punktorów. Warto też wziąć pod uwagę pozycjonowanie, czyli opisanie oferty takim słowami, aby strona wyświetlała się wyżej w wynikach wyszukiwania w Google. W tym celu warto skontaktować się ze specjalistą w tej dziedzinie.

  1. Responsywność

Pod tym pojęciem kryje się napisanie kodu strony w taki sposób, aby jej układ i elementy skalowały się w zależności od wielkości okienka w którym będą wyświetlane. Oznacza to, że strona będzie dobrze wyglądać zarówno na PC, tabletach i smartfonach.

  1. Zaplecze techniczne

Certyfikat SSL szyfrujący komunikację między tobą a klientem, serwer, na którym fizycznie będzie znajdowała się strona, domena www, pod którą będzie zarejestrowana lub CMS, który będzie zarządzał jej treścią. To tylko niektóre z technicznych zagadnień, które trzeba rozwiązać, aby strona w ogóle działała. Jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia z web designem, najlepiej zostaw te zagadnienia specjalistom.

Jak widać, istnieje wiele elementów, o których należy pamiętać tworząc stronę internetową, a nasza krótka lista w żaden sposób nie jest w stanie wyczerpać tego tematu. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Stworzymy stronę, która będzie idealnie spełniać potrzeby twojego biznesu.

Wróć