Odzyskiwanie danych

odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych to usługa, dzięki której można odzyskać informacje utracone w skutek błędów programowych, skasowania plików, ingerencji wirusów komputerowych, uszkodzenia nośnika danych itp. Powody utraty danych można podzielić na programowe oraz fizyczne.

Jeżeli przez przypadek został usunięty plik lub wiele plików z komputera, możemy podjąć próbę ich odzyskania.


Dane odzyskujemy w przypadku gdy:


plik został usunięty do kosza i kosz został opróżniony,

zostało wykonane formatowanie dysku twardego,

został uszkodzony dysk twardy,

zostały usunięte dane z karty pamięci (np. zdjęcia z karty pamięci do aparatu).


Procedura postępowania:


W przypadku gdy zauważyłeś, że plik został trwale usunięty z komputera – należy jak najszybciej wyłączyć komputer i dostarczyć go do nas (lub sam dysk twardy). Im szybciej przestaniesz pracować na dysku, z którego zostały usunięte dane, tym jest większe prawdopodobieństwo ich odzyskania.

Należy przygotować informacje dotyczące pliku (nazwa, typ pliku, etc). Na tej podstawie będziemy mogli znacznie łatwiej odzyskać utracone informacje. Przed rozpoczęciem realizacji zlecenia zapytamy o niezbędne dane. Odpowiemy również na nurtujące Cię pytania.

Analizujemy problem i wyceniamy usługę. W każdym przypadku konieczne jest bowiem zastosowanie zupełnie innego podejścia. Z tego powodu ceny mogą różnić się np. w zależności od modelu czy typu sprzętu, z którego zostały usunięte ważne informacje.

Podejmujemy próbę odzyskania utraconych danych. W większości przypadków udaje się odzyskać skasowane pliki. Jednak w przypadku, gdy pliku nie uda się znaleźć, klient nie ponosi kosztów.


W przypadku fizycznego lub mechanicznego uszkodzenia dysku twardego oddajemy go do współpracującego z nami laboratorium, gdzie dane są odzyskiwane w odpowiednich warunkach.


Skuteczne odzyskiwanie danych

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych z różnych urządzeń. Dysponujemy szeroką wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają nam na ich szybkie uzyskanie. Istnieją jednak sytuacje, kiedy to nie da się skutecznie przywrócić usuniętego pliku. Wówczas klient nie ponosi kosztów związanych ze skorzystaniem z naszego serwisu komputerowego. To doskonała opcja dla osób, które cenią sobie przyjazne podejście i niskie ceny. Dokładamy wszelkich starań, by przywrócić usunięte pliki, niezależnie od typu nośnika danych. Radzimy sobie nawet z bardzo poważnymi sytuacjami, nie raz ratując interesy naszych klientów.


Masz pytania dotyczące zakresu naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Możesz także udać się do punktu stacjonarnego. W ten sposób znacznie łatwiej wycenimy usługę i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie w danym przypadku.


Kontakt

Masz pytania skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza


Dane adresowe:

Soft-PC Mikołajewski Tomaszul. 3 Maja 1/1 62-700 Turek
Sklep stacjonarny i punkt obsługi klienta:ul. Sportowa 9A62-700 Turek

QR Code

Tel: (+48) 668-448-388

sklep@soft-pc.pl