System Fibaro Inteligentny Dom

fibaro system

home center

Co wyróżnia ten system od innych?

Przede wszystkim jego główną zaletą jest bezinwazyjna instalacja. W tradycyjnych systemach konieczne jest kładzenie setek metrów przewodów, co znacząco podnosi koszty instalacji zwłaszcza przy wykończonych już domach. Na szczęście rozwiązania systemu FIBARO® eliminują ten problem, ponieważ zminiaturyzowane moduły można zamontować w dowolnej puszcze podtynkowej za łącznikiem np: światła lub rolet. Moduły działają w każdej instalacji nawet bez przewodu neutralnego (starego typu instalacje).

System FIBARO® daje możliwość swobodnego przemieszczania modułów. Wystarczy, że wyjmiesz moduł z puszki i zainstalujesz go w nowym miejscu. Sieć mesh zapewnia że nowy moduł odświeży swoje położenie i będzie nadal współpracował z innymi elementami systemu.

ręka z logo Fibar
fibaro system

Technoligia Z-Wave

Z-Wave jest to innowacyjny, bezprzewodowy protokół komunikacyjny przeznaczony do automatyzacji domu. Technologia ta znajduję swoje zastosowanie w elektronice domowej takiej jak termostaty, alarmy, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja oraz elektronice audio-video.


Inteligentny system Z-Wave jest technologią sieci kratowych tzw. "MESH", gdzie każde urządzenie jest w stanie wysyłać i odbierać komendy sterujące. Mają również możliwość stałej kontroli nad poprawnością działania poszczególnych modułów, nieustannie informując centralę o ich statusie. Inteligentne instalacje FIBARO są oparte na technologii Z-wave, dzięki czemu mogą pracować indywidualnie lub w grupach wzajemnie się komunikując, dając nam nieograniczone możliwości zarządzania automatyką domową. Każdy z naszych modułów musiał przejść bardzo rygorystyczną i skomplikowaną procedurę testową u właściciela technologii, po czym otrzymał certyfikat kompatybilności.

Interfejs

Jako jedyny posiada bardzo prosty interfejs konfiguracyjny, za pośrednictwem którego w dowolnej chwili możesz zmienić zależności, sceny i całą inteligencje systemu z dowolnego komputera, bez specjalistycznego oprogramowania, bez potrzeby wzywania serwisu.


Umożliwia bez ingerencji w grafikę wgrywanie dodatkowych zestawów ikon dla pomieszczeń, urządzeń, scen itd. Daliśmy również możliwość zmiany układu poszczególnych ikon i przemieszczania ich tak by te, z których korzystamy najczęściej były zawsze pod ręką. W specjalnie przez nas zaprojektowanym tzw. "pasku czynności codziennych" użytkownik ma możliwość tworzenia indywidualnych skrótów swoich rutynowych działań.

plusk wody na ekranie

interfejs fibaro
system fibaro interfejs

Bezpieczeństwo

System FIBARO to przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki integracji wszystkich naszych urządzeń mamy możliwość stałego kontaktu i pełnej kontroli nad naszym domem z dowolnego miejsca na ziemi. Nie obawiaj się czy masz w domu intruza lub czy zapomniałeś wyłączyć światło w sypialni. Dom nie zapomina! Samoistnie się zabezpieczy i uzbroi, po czym poinformuję nas wysyłając wiadomość na nasz telefon.


Dzięki kamerom IP i naszemu systemu bedziesz mógł oglądać Swój dom z każdego miejsca na ziemi. Miej widok na dom gdy Ciebie nie ma i miej nad nim pełna kontrolę.


W trosce o bezpieczenstwo Twoje i Twojej rodziny stworzyliśmy komunikaty które będą informowały Cię o tym co dzieje się aktualnie w Twoim domu. W razie awarii czy włamania System Fibaro natymiast wyśle Ci komunikat na telefon z odpowiednim komunikatem.


Umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym. Każdy element systemu może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia centrali, gdy system wykryje np: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania, itd. Do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia vpn ani stałego adresu IP.

Dlaczego warto zainstalować w domu system FIBARO®?

Innowacyjność i funkcjonalność (System bezprzewodowy, Prosta i bezinwazyjna Instalacja, Dziecinnie prosta obsługa)

Komfort / Użytkowność (Sterowanie roletami, Sterowanie oświetleniem, Sterowanie systemem podlewania ogrodu, Otwieranie/zamykanie bram wjazdowych/garażowych itd.)

Bezpieczeństwo (Ochrona przed zalaniem - automatyczne odcięcie wody w mieszkaniu, Funkcja niani-monitoringu, Integracja czujników gazu, czadu, CO2 itp., Ochrona przed włamaniem)

Oszczędność / Ekologia (Oszczędność energii elektrycznej na poziomie 30%, Niższe rachunki za ogrzewanie aż do 23% )


Nasza firma zajmujemy się sprzedażą elementów systemu FIBARO, montażem oraz programowaniem centrali. Jesteśmy certyfikowanym instalatorem tego systemu.


Kontakt

Masz pytania skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza


Dane adresowe:

Soft-PC Mikołajewski Tomaszul. 3 Maja 1/1 62-700 Turek
Sklep stacjonarny i punkt obsługi klienta:ul. Sportowa 9A62-700 Turek

QR Code

Tel: (+48) 668-448-388

sklep@soft-pc.pl